$ DOLAR → Alış: 5,30 / Satış: 5,32
€ EURO → Alış: 5,99 / Satış: 6,02

UYUSAM HERŞEY DÜZELİR Mİ

Cuma Ali KOÇAK
Cuma Ali KOÇAK
  • 25.02.2016
  • 2.889 kez okundu

 

Kış günü olmasına rağmen yatma saati gece ikileri buluyor. Hadi biz uyumuyoruz çocuklarda uyumuyor.

Sabahları da yataklarından kaldıramıyorsun, tabi ki çocukları büyükler şıp diye kalkıyor.

Hadi kızım kalk, oğlum bak saat kaç oldu, çocuk kafasını şöyle bir kaldırıp uykum var! Diyerek bir yanını değiştiriyor, uyumaya devam.

Hani okullar tatil olsa, havanın havası da bir acaip….

Gece ikilere kadar uyumayan bizler sabah saatlerinde başlayan iş temposu ile hayata giriyoruz. Öğleye kadar tempo çok iyi giderken birden bir uyku bastırıyo ki sormayın.

Biri gelse gitse diye gözüne bakıyorsun, telefon çalmasa diye bekliyorsun derken uyku iyice sallamaya başlıyor.  Uyumakla uyumamak arasında öyle bir gidip geliyor ki, insan camdan avazı çıktığı kadar uykum varrrrrr! Diye bağırmak istiyor.

Tabi dışarıdan biri de “yat uyu kardeşim ne bağırıyon” derse, verecek cevapta bulamayabiliriz.

Bir gün böyle düşünürken koltukta uyuya kalmışım. Ben pek rüya görmem ama o gün öyle bir rüya görüyorum ki, hayretler içerisindeyim.

Ereğli’de yazacak olumsuzluk bulamıyorum. Hükümet Konağına gidiyorum, işler o kadar düzenli herkes birbirine saygılı, memurlar güleryüzlü vatandaşı memnun etmek için çırpınıyor. Tapu dairesindeki şikâyetler kalmamış. Sosyal yardımlaşma gerçek ihtiyaç sahiplerinin hizmetinde, Milli Eğitim kurumu Tamamen değişmiş ve bütün gücünü eğitimin kalitesini artırmak, çocuklarımızın en iyi eğitimi alması için çaba harcar vaziyete gelmiş. Dedikodular kalkmış ortadan. Kaymakamlık devletin kendilerine yüklediği görevleri yerine getirmenin huzurunu yaşarken vatandaşlarla devlet arasında köprü olmanın inceliklerini uygulamaya koymuş.

Belediyemizin çalışmaları dünya klasmanlarında yarışır olmuş, örnek belediyeler arasında ilk sırada yerini almış. Belediyemiz yerel yönetim anlayışını tamamen halka hizmet anlayışı üzerine kurmuş, bütün bu çalışmalar arasında Ereğli yeşile doymuş, güller arasında şirin bir ilçe değil kentleşmesi tamamlamış şehir olarak karşımızda duruyor.

Bu arada dışarıdan gelen gürültüler beni uyandırmaya çalışsa da rüyanın güzelliğine öyle kaptırmışım ki kendimi uyanmak istemiyorum.

Derken Ereğli’de sivil toplum örgütleri öyle bir birliktelik sergilemiş ki, yaptıkları güç birliği ile Ereğli’de yetişen ürünler dünya markası olmuş. Recep Konuk’un Pankobirlik çatısı altındaki başarısını andırıyor gibi. Esnafı, çiftçisi, sanayicisi öyle mutlu bir şehir olmuş ki Ereğli inanın rüyada bile inanası gelmiyor insanın.

Ereğli’de koltuk kavgaları, hırslar bitmiş, görevi hak eden layık olanlar almaya başlamış, durum böyle olunca kalite yükselmiş, Seviyeli politikalarla Ereğli hak ettiği değerlere kavuşmaya başlamış.

Ereğli özlemlerini yaşadığı birlikteliği yakalamış, istediği refah seviyesine gelmiş derken telefonun çalan zili ile bu rüyadan uyanıyorum. Telefonun diğer tarafındaki vatandaş soruyor, “ne olacak Ereğli’nin hali?” diye.

Bu kadar güzel rüyadan sonra bu da sorulur mu arkadaş, ben ne diyeyim şimdi?…

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ